Rehabilitacija pacijenata nakon traumatske ozljede mozga

Kroz terapijske vježbe i individualizirane programe u poliklinici RehaPro pružamo sveobuhvatnu neurološku rehabilitaciju koja se prilagođava potrebama pacijenta.

Zašto dolazi do traumatske ozljede mozga?

Traumatska ozljeda mozga (TOM) često se događa kao rezultat nesreće, kao što su prometne nesreće, padovi ili udarci u glavu. Mozak, kao najvažniji organ u tijelu, iznimno je osjetljiv na traumu. Oštećenja mogu biti različite težine, od blagih potresa do ozbiljnih oštećenja tkiva mozga. Mehanizam ozljede često uključuje udarac ili snažan tresak koji uzrokuje disfunkciju mozga, oštećenje živčanih stanica i promjene u funkciji mozga.

Uvjeti života i kvaliteta života pacijenata s TOM

Život osoba s TOM može biti izazovan i često ovise o stupnju ozljede. Osobe s blagim TOM-om mogu imati blaže simptome poput glavobolje ili vrtoglavice, dok osobe s težim ozljedama mogu patiti od dugotrajnih problema s pamćenjem, motoričkim funkcijama ili emocionalnim kontrolama. Ovisnost o drugima varira ovisno o težini ozljede, ali mnogi pacijenti trebaju podršku i pomoć u svakodnevnim aktivnostima. Ograničenja uključuju smanjenu sposobnost obavljanja poslova, vožnje ili čak samostalnog života. Kvaliteta života može biti značajno narušena, posebno u težim slučajevima.

Rehabilitacija je ključna za poboljšanje kvalitete života pacijenata s TOM-om, a što je prije počne, to su izgledi za oporavak bolji.

Važnost fizičke aktivnosti i njege tijela

Fizička aktivnost ima ključnu ulogu u poboljšanju stanja pacijenata s TOM-om. Redovita vježba pomaže u održavanju tjelesne kondicije, jačanju mišića i poboljšanju koordinacije. Osim toga, vježba može poboljšati raspoloženje, smanjiti stres i poboljšati kvalitetu sna.

Zapuštanje tijela može dovesti do komplikacija poput slabosti mišića, kontrakcija i povećanog rizika od drugih zdravstvenih problema.

Kako pomažemo pacijentima s TOM-om u poliklinici RehaPro

Mi u poliklinici RehaPro pružamo sveobuhvatnu neurološku fizioterapiju i rehabilitaciju koja je prilagođena potrebama svakog pacijenta. Naš pristup uključuje:

  • Individualni plan rehabilitacije koji se temelji na procjeni stanja pacijenta.
  • Terapijske vježbe usmjerene na poboljšanje motoričkih funkcija, koordinacije i ravnoteže.
  • Korištenje terapijskih tehnika poput vježbi za jačanje mišića, mobilizaciju zglobova i tehnika za smanjenje boli.
  • Kognitivne vježbe usmjerene na poboljšanje pamćenja, koncentracije i ostalih kognitivnih funkcija.
  • Kontinuirano praćenje napretka i prilagodba terapije prema potrebama pacijenta.

Poboljšanje života kroz rehabilitaciju

Rehabilitacija i redovita vježba ključni su za poboljšanje života pacijenata s TOM-om. Kroz strukturirane terapijske programe, pacijenti mogu postići veću neovisnost, poboljšati funkcionalnu sposobnost i smanjiti ovisnost o drugima. Redovita vježba može poboljšati kvalitetu života, omogućiti povratak u svakodnevne aktivnosti i pružiti osjećaj samostalnosti i samopouzdanja. U poliklinici RehaPro, posvećeni smo pružanju podrške i terapije potrebne za optimalan oporavak naših pacijenata s TOM-om.

Muči vas nešto od gore navedenog? Javite nam se putem donje kontakt forme ili na info@rehapro.hr. Mi smo tu da vam pomognemo!

Što je traumatska ozljeda mozga? TOM je ozljeda mozga uzrokovana iznenadnim udarcem ili traumom glav…

Javite nam se ovdje​

Stojimo vam na raspolaganju za sve upite

Zakaži termin

Ostavite nam podatke i napišite kada bi vam odgovaralo da dođete do nas. Mi ćemo vam se povratno javiti kako bi dogovorili fiksni termin